Fotowoltaika, Instalacje Fotowoltaiczne Kalisz

Fotowoltaika Kalisz

Fotowoltaika to nauka, która rozwija się obecnie bardzo dynamicznie. Dzięki temu coraz więcej osób przekonuje się do tego, że energia elektryczna generowana przez promienie słoneczne to opcja zdecydowanie warta uwagi. Specjalizacją naszej firmy są między innymi kompleksowe, optymalnie dostosowane do potrzeb klienta instalacje fotowoltaiczne. Kalisz to jeden z bardziej popularnych rejonów naszych działań. Skontaktuj się z nami już dziś i dowiedz się, jak poczynić pierwsze kroki w kierunku energetycznej niezależności. 

Fotowoltaika Kalisz - korzyści generowania własnej energii elektrycznej 

Posiadając własną mikroelektrownię stajemy się prosumentami, a więc jednocześnie producentami "zielonej energii" oraz jej konsumentami. Nadmiar wyprodukowanej w danym okresie energii przekazywany jest do sieci energetycznej i można z niego skorzystać w innym czasie. Energia ze słońca zasilić może wszystkie nasze urządzenia domowe, w tym także pompę ciepła. Instalacje fotowoltaiczne to również podejście proekologiczne. Korzystanie ze źródeł energii odnawialnej znacząco przyczynia się do zmniejszania emisji dwutlenku węgla, pyłów i szkodliwych substancji, które dostają się do atmosfery w wyniku produkcji prądu przez elektrownie. Montaż instalacji fotowoltaicznej nie wymaga żadnych pozwoleń na budowę. To korzystne rozwiązanie zyskuje na popularności nie tylko wśród gospodarstw domowych, ale także prywatnych przedsiębiorstw oraz rolników. 

Instalacje fotowoltaiczne Kalisz - czy bycie prosumentem się opłaca? 

Koszt instalacji fotowoltaicznych jest zależny od ich mocy. Liczyć w tym przypadku można na dofinansowanie z programów rządowych, podatkową ulgę termomodernizacyjną oraz na preferencyjne kredyty. Dostępne są również specjalne ulgi inwestycyjne dla rolników oraz przedsiębiorców. W każdym przypadku nasza firma służy fachową poradą jeśli chodzi o korzystanie z różnych, aktualnie dostępnych form pomocy. Oferujemy ponadto bardzo korzystne finansowo systemy ratalne bez konieczności inwestowania wkładu własnego i przy spełnieniu minimum formalności. W rezultacie możliwe jest to, by inwestycja zwróciła się już po kilku latach. Idealna opcja to taka, gdy sugerowana miesięczna rata powiększona o inne, obligatoryjne opłaty związane z energią nie przekracza aktualnych, miesięcznych wydatków na prąd. W dłuższej perspektywie fotowoltaika w miejscowości Kalisz gwarantuje spore uniezależnienie się od dostawców prądu i tym samym ochronę przed nieustannie rosnącymi cenami energii.

Dlaczego nasza firma wyróżnia się na rynku? Fotowoltaika to najlepsza opcja

Każde zlecenie traktujemy indywidualnie. Przede wszystkim dokonujemy precyzyjnej, kompleksowej analizy sytuacji klienta po to, by przedstawić optymalny projekt instalacji. Ważna jest nie tylko ilość zużywanej energii w przeciągu roku, ale także usytuowanie budynku, stopień nachylenia i konstrukcja dachów oraz poziom ich nasłonecznienia. Właściwa powierzchnia oraz orientacja modułów fotowoltaicznych pozwoli na uzyskanie maksymalnej ich wydajności przy poniesieniu minimalnych kosztów. Naszą firmę odznacza profesjonalizm, który wynika z wieloletniego doświadczenia. 

Rosnące w całej Polsce ceny węgla powodują, że coraz więcej osób poszukuje alternatywnych źródeł energii. Do tych najlepszych opcji zaliczają się bez wątpienia panele fotowoltaiczne, które stają się coraz bardziej popularne. Czy rzeczywiście inwestycja w nie jest opłacalna i jakie inne korzyści zapewnia fotowoltaika w Kaliszu?

Fotowoltaika opłacalna jak nigdy wcześniej

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością, co wynika oczywiście ze wzrostu cen prądu. Z tego powodu inwestycja ta jest jeszcze bardziej opłacalna niż np. 5 lat wcześniej. Dodatkowo, za tego rodzaju rozwiązaniem przemawiają coraz lepsze technologie stosowane do produkcji ogniw, co wpływa pozytywnie na ich wydajność, a także mniejszy koszt wytwarzania samych paneli. Dzięki temu są one tańsze i na fotowoltaikę może pozwolić sobie coraz więcej gospodarstw domowych oraz firm.

Inwestując w panele słoneczne, które spełnią zapotrzebowanie budynku na prąd, możesz liczyć na zwrot inwestycji nawet po 8-10 latach! Uniezależniasz się tym samym od zewnętrznych dostawców energii elektrycznej i nie musisz obawiać się podwyżek cen. Co więcej, masz możliwość skorzystania z różnego rodzaju dofinansowań (np. z rządowego programu „Mój Prąd”), które znacząco obniżą koszt zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych, a także skorzystasz z ulg podatkowych (np. ulgi termomodernizacyjnej), co pozwoli Ci zyskać bardzo wysoki zwrot z podatku.

Stawiając na instalacje fotowoltaiczne, zyskasz też status prosumenta – staniesz się jednocześnie producentem i odbiorcą prądu, czyli jego nadwyżki, wyprodukowanej np. w okresie letnim. Możesz więc zmagazynować i skutecznie wykorzystać prąd zimą, kiedy nasłonecznienie jest mniejsze. Dzięki temu fotowoltaika będzie zasilać Twój dom lub jakikolwiek inny obiekt w energię przez cały rok!

Inne korzyści stosowania paneli fotowoltaicznych

Opłacalność fotowoltaiki to jeszcze nie wszystko, co skłania inwestorów do montażu paneli słonecznych. Rozwiązanie to daje wiele innych korzyści:

  • Niezawodność instalacji – nowoczesne panele fotowoltaiczne będą sprawne na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Co więcej, nie musisz obawiać się o ich uszkodzenie i przerwy w dostawie prądu, a także tracić czas na obsługę instalacji – po podłączeniu działa ona w sposób automatyczny;
  • Ekologiczny pobór prądu – instalacje fotowoltaiczne w Kaliszu nie wytwarzają CO2 i tym samym są bezpieczne dla środowiska naturalnego. Nie szkodą ludziom, zwierzętom i nie generują odpadów, dlatego inwestując w nie dbasz o naszą planetę;
  • Szybkość montażu – korzystając z usług sprawdzonych specjalistów, masz pewność, że już po kilku dniach Twoja instalacja fotowoltaiczna będzie gotowa do wytwarzania prądu. Dodatkowo w przypadku montażu paneli, których moc nie przekracza 50 kW, nie musisz martwić się pozwoleniem na budowę;
  • Większa wartość nieruchomości – inwestując w fotowoltaikę w miejscowości Kalisz podniesiesz wartość domu lub innego budynku. Jest to inwestycja o wyższej stopie zwrotu niż np. wynajem mieszkania.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat opłacalności paneli fotowoltaicznych, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Image