Pompy ciepła Konin

Chcesz poznać ofertę?

Wypełnij poniższy formularz!

  Niezawodne systemy pompy ciepła w Koninie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wielu współczesnych inwestorów. Nieważne, czy chcesz modernizować istniejący budynek mieszkalny, czy właśnie stoisz przed wyzwaniem wybudowania własnego, wymarzonego domu – pompy ciepła w miejscowości Konin sprawdzą się w każdym z tych przypadków. Warto jednak odpowiednio je dobrać oraz zaprogramować, a to będzie tyczyć się dostępnych w naszej firmie gruntowych pomp ciepła, jak i pomp powietrznych.

  Pompy ciepła w Koninie działają w oparciu o pobieranie energii ze źródeł naturalnych – z wody, gruntu lub powietrza. Tam właśnie zgromadzona energia zaliczana jest do tych niskotemperaturowych. Aby móc z sukcesem przerobić ją na energię cieplną – w tym przypadku nieodzowne okazuje się wsparcie elektryczności.

  Energii elektrycznej nie potrzeba wiele, aby zmienić tę niskotemperaturową energię na wysokotemperaturowe ciepło. Praktyka pokazuje, że około 80% energii cieplnej może pochodzić z 1 kWh energii elektrycznej.

  Takie oszczędności z pewnością lubią wszyscy, a najbardziej doceniają ją świadomi stałego dostępu myśli technologicznej inwestorzy. Z myślą o zapewnieniu skutecznego i taniego rozwiązania do ogrzewania.

  Pompy ciepła w Koninie pomagają również w szybkim uzyskaniu ciepłej wody użytkowej!

  Pompy ciepła Konin - nowe możliwości

  Nagrzane słońcem powietrze posiada energię cieplną, która pozyskiwana jest do ogrzewania Twojego domu. Wykorzystaj moc energii odnawialnej w najlepszy z możliwych sposobów.

  photo 2022 11 05 12 20 12 2

  Umieszczona na zewnątrz budynku jednostka jest wyposażona w wentylator, kompresor i parownik. Zabudowana jest identycznie jak chłodnica samochodowa. Zasada działania tego typu źródła ciepła jest następująca:

  wypracowuje przepływ powietrza, doprowadza do odparowania czynnika, podczas gdy jednocześnie jego energia wewnętrzna rośnie – po wyjściu powietrze jest zimniejsze, ponieważ oddało cześć ciepła do owego czynnika.

  Powietrzne pompy ciepła w Koninie są dobrym rozwiązaniem zarówno dla nowych i zmodernizowanych budynków. Główną zaletą takich pomp jest brak konieczności wykonywania prac ziemnych, co czasami jest niemożliwe w przypadku istniejących budynków. W przypadku instalacji grzewczej koszty eksploatacji są porównywalne do ogrzewania domu gazem, lub znacznie wyższe w zależności od rodzaju i wymiarów grzejników lub ogrzewania podłogowego. Podejmując decyzję o wyborze tego typu pomp, należy liczyć się z wyższymi kosztami eksploatacji niż w przypadku pomp gruntowych.

  Masz pytania? Porozmawiaj z naszym doradcą!

  Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

  Pompy ciepła Konin - Czyste powietrze

  Pomagamy z pozyskiwaniu środków z programu „Czyste powietrze” – nie przejmuj się formalnościami – zrobimy to za Ciebie!

  Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

  • właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych,
  • właściciele lub współwłaściciele w wydzielonych lokalach mieszkalnych w budynku jednorodzinnym posiadających wyodrębnioną księgę wieczystą

  Na co możesz otrzymać zwrot z programu "Czyste powietrze"?

  • wymianę starych nieefektywnych źródeł ciepła,
  • przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych budynku.

  Ile mogę otrzymać zwrotu?

  • dla podstawowego poziomu kwota zwrotu może wynieć do 30 000 zł,
  • dla podwyższonego poziomu kwota zwrotu może wynieć do 37 000 lub 47 000 zł,
  • dla najwyższego poziomu kwota zwrotu może wynieść 69 000 i 79 000 zł

  Pompy ciepła Konin - montaż i serwis

  Przekonaj się, że korzystanie z energii znajdującej się w ziemi jest bardzo oszczędnym rozwiązaniem grzewczym!

  Energię geotermalną niskich temperatur można w bardzo prosty sposób wykorzystać do ogrzewania domu poprzez zastosowanie gruntowej pompy ciepła.

  Zasada działania takiej pompy może być porównana do pobierania wody ze studni. W trakcie pompowania wody „podnosimy” ją, czyli przenosimy ze stanu o niższej energii, do poziomu ogrodu, czyli stanu o wyższej energii. W takim przypadku do pompy ciepła potrzebna jest nam energia elektryczna.

  Gruntowe pompy ciepła Konin są znacznie bardziej efektywne, a co się z tym wiąże tańsze w eksploatacji od powietrznych pomp ciepła. Posiadają one bowiem ogromny bufor ciepła w postaci energii z gruntu. W przypadku niskiej temperatury na zewnątrz temperatura dolnego źródła wynosi kilka stopni zamiast kilkunastu w przypadku, gdy stosujemy pompę powietrzną, co przekłada sie na wyjątkowo efektywne działanie tego typu pomp.

  pompa-gruntowa