Pompy ciepła

Pompy ciepła Konin

Niezawodne systemy pompy ciepła w Koninie, cieszą sie niesłabnącym zainteresowaniem wielu współczesnych inwestorów. Nieważne, czy chcesz modernizować instejący budynek mieszkalny, czy właśnie stoisz przed wyzwaniem wybudowania własnego, wymarzonego domu - pompy ciepła Konin sprawdzą się w każdym z tych przypadków. Warto  jednak odpowiednio je dobrać oraz zaprogramować, a to będzie tyczyć się dostępnych w naszej firmie gruntowych pomp ciepła, jak i pomp powietrznych.

 

Pompy ciepła w Koninie działają w oparciu o pobieranie energii ze źródeł naturalnych - z wody, gruntu lub powietrza. Tam właśnie zgromadzona energia zaliczana jest do tych niskotemperaturowych. Aby móc z sukcesem przerobić ją na energię cieplną - w tym przypadku nieodzowne okazuje się wsparcie elektryczności.

Energii elektrycznej nie potrzeba wiele, aby zmienić tę niskotemperaturową energię na wysokotemperaturowe ciepło. Praktyka pokazuje, że około 80% energii cieplnej może pochodzić z 1 kWh energii elektrycznej.

 

Takie oszczędności z pewnością lubią wszyscy, a najbardziej doceniają ją świadomi stałego dostępu myśli technologicznej inwestorzy. Z myślą o zapewnieniu skutecznego i taniego rozwiązania do ogrzewania.

Pompa ciepła Konin pomaga również w szybkim uzyskaniu ciepłej wody użytkowej!

Gruntowa pompa ciepła

Przekonaj się, że korzystanie z energii znajdującej się w ziemi jest bardzo oszczędnym rozwiązaniem grzewczym

Energię geotermalną niskich temperatur można w bardzo prosty sposób wykorzystać do ogrzewania domu poprzez zastosowanie gruntowej pompy ciepła.

Zasada działania takiej pompy może być porównana do pobierania wody ze studni. W trakcie pompowania wody "podnosimy" ją, czyli przenosimy ze stanu o niższej energii, do poziomu ogrodu, czyli stanu o wyższej energii. W takim przypadku do pompy ciepła potrzebna jest nam energia elektryczna. 

Gruntowe pompy ciepła Konin są znacznie bardziej efektywne, a co się z tym wiąże tańsze w eksploatacji od powietrznych pomp ciepła. Posiadają one bowiem ogromny bufor ciepła w postaci energii z gruntu. W przypadku niskiej temperatury na zewnątrz temperatura dolnego źródła wynosi kilka stopni zamiast kilkunastu w przypadku, gdy stosujemy pompę powietrzną, co przekłada sie na wyjątkowo efektywne działanie tego typu pomp.

Image

Powietrzne pompy ciepła

Nagrzane słońcem powietrze posiada energię cieplną, która pozyskiwana jest do ogrzewania Twojego domu. Wykorzystaj moc energii odnawialnej w najlepszy z możliwych sposobów.

Image

Umieszczona na zewnątrz budynku jednostka jest wyposażona w wentylator, kompresor i parownik. Zabudowana jest identycznie jak chłodnica samochodowa. Zasada działania tego typu źródła ciepła jest następująca:

wypracowuje przepływ powietrza, doprowadza do odparowania czynnika, podczas gdy jednocześnie jego energia wewnętrzna rośnie - po wyjściu powietrze jest zimniejsze, ponieważ oddało cześć ciepła do owego czynnika. 

Powietrzne pompy ciepła Konin są dobrym rozwiązaniem zarówno dla nowych i zmodernizowanych budynków. Główną zaletą takich pomp jest brak konieczności wykonywania prac ziemnych, co czasami jest niemożliwe w przypadku istniejących budynków. W przypadku instalacji grzewczej koszty eksploatacji są porównywalne do ogrzewania domu gazem, lub znacznie wyższe w zależności od rodzaju i wymiarów grzejników lub ogrzewania podłogowego. Podejmując decyzję o wyborze tego typu pomp, należy liczyć się z wyższymi kosztami eksploatacji niż w przypadku pomp gruntowych.