Pompy ciepła

Pompy ciepła Konin

Niezawodne systemy pompy ciepła w Koninie, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wielu współczesnych inwestorów. Nieważne, czy chcesz modernizować istniejący budynek mieszkalny, czy właśnie stoisz przed wyzwaniem wybudowania własnego, wymarzonego domu - pompy ciepła Konin sprawdzą się w każdym z tych przypadków. Warto  jednak odpowiednio je dobrać oraz zaprogramować, a to będzie tyczyć się dostępnych w naszej firmie gruntowych pomp ciepła, jak i pomp powietrznych.

 

Pompy ciepła w Koninie działają w oparciu o pobieranie energii ze źródeł naturalnych - z wody, gruntu lub powietrza. Tam właśnie zgromadzona energia zaliczana jest do tych niskotemperaturowych. Aby móc z sukcesem przerobić ją na energię cieplną - w tym przypadku nieodzowne okazuje się wsparcie elektryczności.

Energii elektrycznej nie potrzeba wiele, aby zmienić tę niskotemperaturową energię na wysokotemperaturowe ciepło. Praktyka pokazuje, że około 80% energii cieplnej może pochodzić z 1 kWh energii elektrycznej.

 

Takie oszczędności z pewnością lubią wszyscy, a najbardziej doceniają ją świadomi stałego dostępu myśli technologicznej inwestorzy. Z myślą o zapewnieniu skutecznego i taniego rozwiązania do ogrzewania.

Pompa ciepła Konin pomaga również w szybkim uzyskaniu ciepłej wody użytkowej!

Gruntowa pompa ciepła

Przekonaj się, że korzystanie z energii znajdującej się w ziemi jest bardzo oszczędnym rozwiązaniem grzewczym

Energię geotermalną niskich temperatur można w bardzo prosty sposób wykorzystać do ogrzewania domu poprzez zastosowanie gruntowej pompy ciepła.

Zasada działania takiej pompy może być porównana do pobierania wody ze studni. W trakcie pompowania wody "podnosimy" ją, czyli przenosimy ze stanu o niższej energii, do poziomu ogrodu, czyli stanu o wyższej energii. W takim przypadku do pompy ciepła potrzebna jest nam energia elektryczna. 

Gruntowe pompy ciepła Konin są znacznie bardziej efektywne, a co się z tym wiąże tańsze w eksploatacji od powietrznych pomp ciepła. Posiadają one bowiem ogromny bufor ciepła w postaci energii z gruntu. W przypadku niskiej temperatury na zewnątrz temperatura dolnego źródła wynosi kilka stopni zamiast kilkunastu w przypadku, gdy stosujemy pompę powietrzną, co przekłada sie na wyjątkowo efektywne działanie tego typu pomp.

Image

Powietrzne pompy ciepła w Koninie

Nagrzane słońcem powietrze posiada energię cieplną, która pozyskiwana jest do ogrzewania Twojego domu. Wykorzystaj moc energii odnawialnej w najlepszy z możliwych sposobów.

Image

Umieszczona na zewnątrz budynku jednostka jest wyposażona w wentylator, kompresor i parownik. Zabudowana jest identycznie jak chłodnica samochodowa. Zasada działania tego typu źródła ciepła jest następująca:

wypracowuje przepływ powietrza, doprowadza do odparowania czynnika, podczas gdy jednocześnie jego energia wewnętrzna rośnie - po wyjściu powietrze jest zimniejsze, ponieważ oddało cześć ciepła do owego czynnika. 

Powietrzne pompy ciepła Konin są dobrym rozwiązaniem zarówno dla nowych i zmodernizowanych budynków. Główną zaletą takich pomp jest brak konieczności wykonywania prac ziemnych, co czasami jest niemożliwe w przypadku istniejących budynków. W przypadku instalacji grzewczej koszty eksploatacji są porównywalne do ogrzewania domu gazem, lub znacznie wyższe w zależności od rodzaju i wymiarów grzejników lub ogrzewania podłogowego. Podejmując decyzję o wyborze tego typu pomp, należy liczyć się z wyższymi kosztami eksploatacji niż w przypadku pomp gruntowych.

Image